بنیاد سیمبیان اعلام کرد که در حال تبدیل به یک موسسه غیرانتفاعی است و از این پس سیستم‌عامل سیمبیان به یک پلت‌فرم کدباز تبدیل می‌شود.

براساس اعلام بنیاد سیمبیان با تبدیل این بنیاد به یک موسسه غیر انتفاعی، خود را محدود به ارائه مجوز برای سیستم‌عامل سیمبیان خواهد کرد. براساس این توافقنامه، نوکیا توسعه سیستم‌عامل سیمبیان را به عهده می‌گیرد، در حالی که ارائه مجوز آن توسط بنیاد سیمبیان ارائه خواهد شد. بر اساس این گزارش این تغییرات از ماه مارس (اسفندماه) آینده اجرایی خواهد شد. بزرگ‌ترین بخش اجرایی پروژه کد باز در انتشار کد پایه سیمبیان در طول سال گذشته مطرح شد و تا چهار ماه آینده عملی خواهد شد.
اولین گام این بنیاد در این زمینه ساده‌سازی عملکرد و کاهش تعداد کارمندان خواهد بود. بر اساس این گزارش، از ماه آوریل سال آینده (فروردین ماه) بنیاد سیمبیان توسط گروهی از مدیران غیر اجرایی با مدیریت در زمینه عملکرد مجوز سازمان اداره خواهد شد.به گفته جو هارلو، مدیر ارشد بخش گوشی‌های هوشمند نوکیا، این شرکت فنلاندی همچنان به عنوان بزرگ‌ترین استفاده کننده از پلت‌فرم سیمبیان در سراسر دنیا باقی خواهد ماند. وی اعلام کرد: آینده سیمبیان به عنوان یک پلت‌فرم به وجود این بنیاد وابسته نیست و این تغییرات که توسط این بنیاد اعلام شده آینده دستگاه‌های مبتنی بر سیمبیان و فروش آنها را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.
وی اظهار امیدواری کرد، این پلت‌فرم قدرتمند که روی میلیون‌ها گوشی قرار دارد، در آینده، تعداد زیادی از تولیدکنندگان بتوانند از آن در ساخت گوشی‌های هوشمندشان بهره ببرند.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 آبان 1389    | توسط: محمد    | طبقه بندی: موبایل،     | نظرات()